VizDek

oficiální stránky mládeže vizovického děkanátu

Liturgický kalendář

Svátek


vše nejlepší k svátku!

Kalendář novinek

Anketa

Líbí se vám tyto stránky?

Ano, rozhodně (2432)
 

Ani ne (2171)
 

Zruš to!!! (2141)
 

Z diskuze...

Setkání schol 2009

Děkanátní setkání schol ve Slušovicích - reportáž


Letošní ročník byl mimořádný především v tom, že se toto setkání uskutečnilo již po desáté a jistě se všichni přítomní se mnou shodnou v názoru, že bylo velmi úspěšné.

Termín byl stanoven na sobotu 21. listopadu, tedy v bezprostřední blízkosti oslavy sv. Cecílie, která zemřela ve 3. století mučednickou smrtí a která se stala patronkou chrámové hudby, hudebníků a zpěváků (svátek se slaví 22. listopadu). A jak to všechno vlastně proběhlo?

V úvodním slově přítomné scholy i nemalý počet ostatních posluchačů přivítal místní farář P. Emil Matušů, SDB. Potom postupně přicházely scholy, které zazpívaly vždy dvě písničky. Během odpoledne tak předvedly své umění scholy z farností Vizovice (malá a starší),  Hvozdná, Fryšták (dětská a starší), Kašava, Provodov, Štípa, Lukov, Trnava a Slušovice. Vrcholem celé přehlídky pak bylo vystoupení děkanátní scholy DĚS /www.des.webgarden.cz/, která se zatím jako jediná ze všech přítomných schol může pochlubit i vlastním CD, které vyšlo v roce 2008 ve společenství Trinitas pod názvem Pro život věčný... Pestrým a příjemným způsobem se střídaly písničky pomalejší i rychlejší.

Přibližně uprostřed programu povzbudil všechny zpěváky a muzikanty svým slovem děkanátní kaplan pro mládež P. Jindřich Peřina a celé setkání pak uzavřel modlitbou a požehnáním děkan P. František Sedláček.

 
 

Všechny písničky, které zazněly během odpoledne se nahrávaly, a tak se můžeme těšit na vzpomínkové CD, kterým si budeme moci přiblížit radostné chvíle prožité ve společenství s těmi, kteří chtějí oslavovat Pána zpěvem. Závěrem nezbývá než poděkovat všem, kteří připravili toto setkání a také moderátorkám, které setkání uváděly.

Přejme si a modleme se ke sv. Cecílii, aby na její přímluvu přibývalo ve farnostech těch, kteří svým zpěvem chtějí dělat radost nejen farníkům, ale především našemu dobrému Bohu.

 
P. Jindřich Peřina
 
"Have a nice day"